Mandala – sztuka rysowniczego piękna

Mandala, pochodząca z hinduizmu, jest graficznym obrazem wszechświata duchowego i jego niezliczonych królestw i bóstw. Dużo później, najpierw w Tybecie, Chinach i Japonii, mandala została przyjęta jako potężna ikona religijna wśród praktyków ezoterycznego buddyzmu (Skt. = Wadżrajana). W Japonii mandala wzrosła do wielkiego znaczenia jako żywej istoty ", która zapewniała skuteczność ezoterycznych rytuałów wykonanych w jej obecności. Oryginalny sanskrycki termin maṇḍala "pochodzi z Indii, czasami tłumaczony jako okrąg, istota lub zaczep (jak przy wjeździe do wozu). Chińsko-japońska pisownia mandali (曼荼羅 lub 曼拏羅 lub 曼陀羅) jest transliteracją sanskrycka. Ale te transliteracje nie mają wrodzonego znaczenia - po prostu przypominają brzmienie oryginalnego terminu indyjskiego.

Próbowanie mandali w szydełku może być dość wyzwaniem Łatwo narysować mandalę w pewnym stopniu. Mandale zazwyczaj mają punkty, w których kolory będą zatapiały się pod liniami krzyżowymi i mają bardzo trójwymiarowy wygląd. Z haczykiem szydełkowym musimy myśleć z wyprzedzeniem o tym, czego chcemy i pójść, i wykonaj kroki, aby osiągnąć zamierzone przez nas wyniki.

To świetna książka do kolorowania Mandali. W tekście jest tylko około 3 stron tekstu, a pozostałe 200 stron są kolorami. Są to oczywiście ręcznie rysowane wzory, ale myślę, że ułatwia to oznaczanie książki - to nie jest jak pisanie w książce, to tylko zabarwienie w książce kolorowanki. Jedną z najlepszych rzeczy na temat wzorów jest to, że są drukowane tylko na jednej stronie strony, więc nie musisz się martwić, że zdezaktualizujesz projekt na plecach, jeśli się dobrze się sprawdzi. Umieść coś pod stroną, jeśli używasz znaczników, ponieważ przebiegają przez papier. Używam strony z katalogu, która działa dobrze, ponieważ jest to połyskujące wykończenie. Projekty różnią się w typie, od niektórych dość skomplikowanych wzorców do niektórych, które są oczywiście przeznaczone dla dzieci z zabawnymi twarzami i rzeczami. Mam zamiar z tym podmuch i naprawdę wydaje się, że mój umysł z moich problemów. Jestem taka dumna, gdy ktoś się naprawdę dobrze, lol.

Akwarela jest idealnym medium do zapraszania twórczego przepływu. Lubię rysować i kolaż na moich mandalach też. Emocje można opisać poprzez kształt, linię, dźwięk, ruch, kolor i wzór. Uważam, że pomocne jest namalowanie mandali z umysłem, które jest puste pojęcia przed wewnętrznym ciałem skupiającym się, aby pomóc mi skupić się głębiej na tym, co nadchodzi do uzdrowienia i uznania. Lub, opozycyjnie, czasami skupia się najpierw na ciele - słucham symboli w moim piśmie, a potem maluję moją mandalę.

Podczas gdy powyższa mandala reprezentuje czyste otoczenie Buddy, ta mandala reprezentuje wszechświat. Ten rodzaj mandali jest wykorzystywany do ofiar mandali, podczas których symbolicznie ofiaruje wszechświatowi Buddom lub swojemu nauczycielowi. W praktyce Vajrayany, 100 000 z tych ofiar mandali (aby stworzyć zasługę) może być częścią wstępnych praktyk zanim student zacznie nawet rozpocząć praktyczne praktyki tantryczne. 24 Ta mandala jest ogólnie ustrukturyzowana według wzoru wszechświata, nauczanego w klasycznym buddyjskim tekście Abhidharma-kośa, z Mount Meru pośrodku, w otoczeniu kontynentów, oceanów i gór itp.


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Szablony Mandali

Mandale, mandala : słów mądrych kilka