Mandale, mandala : słów mądrych kilka

Mandala jest duchowym symbolem buddyzmu i hinduizmu. Jest to symboliczna reprezentacja wszechświata ze światem wewnętrznym i zewnętrznym. Słowo mandala pochodzi od sanskrytu, starożytnego języka indyjskiego. Dosłownie mandala oznacza okrąg ". Okrąg jest postrzegany jako magiczna forma, bez początku i końca, tak jak uważa się, że wszechświat nie ma końca.

Używanie więcej niż jednej mandali naraz jest w porządku, nie ma ograniczeń co do liczby używanych, jak często je używasz, gdzie umieścisz je i jak je używasz. Na przykład skoncentrować się na głębokiej intencji lub po prostu na nie patrzeć, lub używać w medytacji. Oczywiście, podobnie jak wszystko, tym więcej energii wkładasz w ich używanie i jaśniej rozumiemy, jak z nich korzystać, tym bardziej wydajne, bezpośrednie i szybsze przekształcanie, szczególnie jeśli używasz dźwięku z tym i / lub chcesz użyć Jeden z afirmacji lub uzupełnić własne, aby wspomóc proces.

W ciągu roku później nadal uważam, że to jest najlepsza książka do kolorowania, którą posiadam. Mogę być stronniczą, ponieważ była to moja pierwsza książka do kolorowania i moje wprowadzenie do świata barwienia, ale do dziś nic nie pokonało prostych, a zarazem skomplikowanych, dobrze zaprojektowanych mandali w tej książce. To jest jedyna książka do kolorowania, którą skończyłem. Wyrwałem wiele stron, aby dać znajomym, jak również na imprezy kolorystyczne. Co ciekawe, mandale wyglądają niesamowicie w przód iw tył po tym, jak atrament spada (z tyłu nie widać czarnych konturów).

Słowo mandala pochodzi od korzeni mandy, co oznacza esencję, do której dodano przyrostek la, czyli pojemnik. Tak więc, jednym oczywistym konotacji mandali jest to, że jest to pojemnik istoty. Jako obraz, mandala może symbolizować zarówno umysł, jak i ciało Buddy. W ezoterycznym buddyzmie zasadą w mandali jest obecność w niej Buddy, ale obrazy bóstw nie są konieczne. Mogą być prezentowane jako koło, drzewo lub klejnot, lub w jakiejkolwiek innej symbolicznej manifestacji.

Sama konstrukcja mandali jest wynikiem długiego i zdyscyplinowanego wysiłku, ale jest to praca tymczasowa. Kiedy mnisi się skończą, odbywa się ceremonia rozłączenia, gdzie bóstwo zostaje uwolnione przez demontaż mandali. Piasek jest rzucony do wody, aby podkreślić i podkreślić nietrwałość wszystkich rzeczy oraz znaczenie niewłaściwości. Kiedy piasek wchodzi do wody, uprzejmość i współczucie bóstwa rozprzestrzenia się na świat, aby przynieść korzyści wszystkim istotom.


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Szablony Mandali

Mandala – sztuka rysowniczego piękna